جین ،در چشمانداز البسهمد

سیر تکامل جین

چندین دهه است که البسه جین، به عنوان یکی از اقلام مهم پوشاکی مطرح شده است. البسه‌ جین از قرن هجدهم که، پنبه دارای تولید انبوه بود، ظهور کردند. در این دوره،‌ جین به واسطه‌ دوام خود و این که به آسانی پاره نمی‌شد، بسیار مورد توجه کارگرانی قرار گرفت که شغل فیزیکی داشتند. در طول قرن نوزدهم، این لباس توسط Levi Strauss به صورت عمومی در آمد و به نامی شناخته شده در دنیای جین، تبدیل گشت. برای اولین بار، پوشاک جین توسط این شرکت برای معدن‌کاران تولید می‌شد. در قرن بیستم، البسه‌ جین به عنوان مُد فرهنگ پاپ مطرح شد و فیلم‌های کابویی وسترن، افرادی را به نمایش می‌گذاشت که جین‌های آبی رنگ می‌پوشیدند. در دهه‌ ۵۰ ، گرایش گروه سنی نوجوان به این پوشاک به حداکثر میزان خود رسید و تولیدکنندگان با ایجاد طرح‌های نوآورانه مانند استفاده از رنگ‌های جدید، سوزن‌کاری و وصله‌زنی، از این موقعیت استفاده کردند. در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ نیز استفاده از طرح‌های دم پا گشاد و چسبان عمومی شد.

در طول دهه‌ ۸۰ بود که جین‌ها، بیشتر مورد توجه طراحان مُد قرار گرفتند. الگوهای جدید و مسحورکننده تولید شدند و توسط مدل‌های تجاری معروف در معرض نمایش عموم قرار گرفتند. در دهه‌ ۹۰ ، جین به یک پوشاک بسیار مطلوب تبدیل شد؛ به گونه‌ای که تولیدکنندگان جهت استفاده حداکثری از بازار جین رو به سوی خلق ایده‌های نوآورانه‌ متعددی مانند دامن‌های جین کوتاه، کلاه جین، کیف دستی و غیره آوردند. در طول این دوره، میزان فروش جین سر به فلک کشید و در هزاره‌ جدید، می‌توان جین را در هر کجا و هر خانه‌ای در سراسر دنیا پیدا کرد.

 

اخبار صنعت نساجی

  • Start Publishing Date
نساجی یزد

استاندار یزد با تاکید بر تلاش احیای دوباره صنعت با قدمت نساجی در استان، گفت: استان یزد ‌باید مجدداً به قطب تولید نساجی کشور تبدیل شود.

«محمود ...

55 برنامه برای واحد های صنعتی

بازار آریا - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 55 برنامه ویژه از سوی این وزارتخانه برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی کشور از سالجاری اجرا می شود.
...

رایزنی مجلس برای کاهش مالیات ارزش افزوده نساجی

رئیس فراکسیون نساجی مجلس از رایزنی نمایندگان برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده نساجی خبر داد و گفت: احتمال حذف تعرفه واردات پنبه برای حمایت از صنعت ...

چرخ های کارخانه نساجی به طلای سفید گره خورده است

قائم‌شهر - قرار بود کارخانه نساجی قائم‌شهر احیا و دغدغه کارگران کم شود اما اینک یک کارخانه با انبوهی از بدهی‌ها مانده و رونق آن به تولید پنبه و طلای ...

Load More