فصل تجارت - یک کارآفرین برتر در حوزه صنعت پوشاک گفت: تامین مواد اولیه در حال حاضر بزرگترین چالش تولیدکنندگان در این حوزه است.
سعید بزرگ منش در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد از مسئولان خواست هرچه سریعتر مشکلات موجود در زمینه تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی را برطرف تا چرخه اشتغال و تولید کشور همواره پایدار بماند.
وی ادامه داد: افزایش کیفیت پوشاک ایرانی مستلزم طراحی مناسب، مواد اولیه مرغوب و ماشین آلات به روز برای تولید پارچه است.
این کارآفرین برتر در حوزه صنعت پوشاک گفت: برای شکوفایی صنعت پوشاک باید به تقویت زیرساخت ها در حوزه صنعت نساجی کشور توجهی ویژه شود.
وی افزود: ماشین آلات صنعت نساجی باید به روز باشد تا بتواند مواد اولیه (پارچه) به روز تولید و به بازار مصرف عرضه کند.
بزرگ منش تصریح کرد: اگر پارچه به روز نباشد مصرف کنندگان تمایل چندانی به خرید پوشاک ایرانی از خود نشان نخواهند داد.
وی ضمن اشاره به وجود کارخانجات نساجی بزرگی همچون ایران پوپلین، پوشش، ایران برک و فومنات در استان گیلان گفت: متاسفانه تمامی این واحدها تعطیل و از چرخه تولید خارج شده اند.
این کارآفرین برتر در حوزه صنعت پوشاک گفت: روزگاری محصولات شرکت های مورد نظر بویژه پوشش و ایران برک به خارج از کشور صادر و یک متر پارچه تولیدی این واحدها در داخل توزیع نمی شد.
وی در ادامه این مصاحبه رادیویی دلیل تعطیلی کارخانجات نساجی های کشور را خصوصی سازی های غیر کارشناسی برشمرد و یادآورشد: صنعت نساجی نقش زیادی در اشتغال افزایی، تولید، صادرات، ارزآوری و بسیاری موارد دیگر در کشور دارد.

آرشیو اخبار صنعت نساجی

  • Start Publishing Date
نساجی یزد

استاندار یزد با تاکید بر تلاش احیای دوباره صنعت با قدمت نساجی در استان، گفت: استان یزد ‌باید مجدداً به قطب تولید نساجی کشور تبدیل شود.

«محمود ...

55 برنامه برای واحد های صنعتی

بازار آریا - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 55 برنامه ویژه از سوی این وزارتخانه برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی کشور از سالجاری اجرا می شود.
...

رایزنی مجلس برای کاهش مالیات ارزش افزوده نساجی

رئیس فراکسیون نساجی مجلس از رایزنی نمایندگان برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده نساجی خبر داد و گفت: احتمال حذف تعرفه واردات پنبه برای حمایت از صنعت ...

چرخ های کارخانه نساجی به طلای سفید گره خورده است

قائم‌شهر - قرار بود کارخانه نساجی قائم‌شهر احیا و دغدغه کارگران کم شود اما اینک یک کارخانه با انبوهی از بدهی‌ها مانده و رونق آن به تولید پنبه و طلای ...

جین ،در چشمانداز البسهمد

سیر تکامل جین

چندین دهه است که البسه جین، به عنوان یکی از اقلام مهم پوشاکی مطرح شده است. البسه‌ جین از قرن هجدهم که، ...

نگاهی به 5 دهه فعالیت تجاری و صنعتی تقی رسولیان، کسی که 20 سال رئیس اتاق یزد بود...

با مطالعه تاریخ تحولات اقتصادی و اجتماعی شهر یزد ، برخی از ...

فصل تجارت - یک کارآفرین برتر در حوزه صنعت پوشاک گفت: تامین مواد اولیه در حال حاضر بزرگترین چالش تولیدکنندگان در این حوزه است.
سعید بزرگ منش در برنامه ...

صادرات مواد پتروشیمی در صورت نیاز داخلی ممنوع شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد
معاون اقتصادي استاندار یزد در نشست ستاد راهبري و اقتصاد مقاومتي ...

عضو شورای اسلامی کار پلی‌اکریل اصفهان با بیان اینکه هنوز معوقات مزدی کارگران پرداخت نشده، گفت: امیدواریم مشکل تامین مواد اولیه و نقدینگی حل شود تا ...

cache/resized/b7437088826bd8d2de4b23b78fce76e2.jpg

رئیس انجمن نساجی یزد امسال به دلیل افزایش نرخ ارز واردات پارچه و منسوجات کاهش یافته و سهم تولید داخل در بازار پر رنگ تر شده است در واقع خیلی از ...

cache/resized/b7437088826bd8d2de4b23b78fce76e2.jpg

صنعت نساجی در ایران قدمتی دیرینه دارد. در واقع نساجی دومین صنعت استراتژیک کشور به شمار می رود که می تواند ضمن تامین نیاز بازارهای داخلی با پوشش دهی ...

لباس‌های نخ-پنبه

منظور از لباس‌های نخ-پنبه چیست ؟

امروز، جهان از پنبه بیشتر از سایر الیاف طبیعی استفاده می‌کند و این حجم، عمدتاً برای تولید پارچه های نخی استفاده ...

Load More