نساجی یزد

استاندار یزد با تاکید بر تلاش احیای دوباره صنعت با قدمت نساجی در استان، گفت: استان یزد ‌باید مجدداً به قطب تولید نساجی کشور تبدیل شود.

«محمود زمانی‌قمی» با تاکید بر ضرورت حمایت جدی از احیای صنعت نساجی در استان، اظهار کرد: در این رابطه مسئولان سه قوه با حمایت از رونق تولید در کشور بر لزوم پرهیز از مداخله در قبل و حین اجرای پروژه‌ها تاکید دارند که این مهم باید در استان یزد نیز مورد توجه قرار گیرد .

به گزارش تجارت‌نیوز،زمانی‌قمی افزود: ایجاد یک فرصت شغلی و حمایت از صنعتگران در واقع مقابله با توطئه‌های دشمنان نظام و تهدیدهای آمریکاست.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: ‌در مبارزه با تحریم‌ها نباید فقط شعار داد بلکه با مدیریت خوب در اداره کشور و تامین به موقع نیازهای تولیدکنندگان و صنعتگران، باید دشمنان را تسلیم کنیم .

زمانی‌قمی با اشاره به جلسات مقام معظم رهبری با هیئت دولت، ‌گفت: وقتی رهبر فرزانه انقلاب به عنوان شخص اول نظام جمهوری اسلامی ایران بر محور بودن تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید و ایجاد آهنگ رونق تولید تاکید دارند ما نیز لازم است در استان یزد در همین مسیر حرکت کنیم .

رئیس ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان،‌تصریح کرد: در عین حال صداقت و همراهی برای تقویت سرمایه اعتماد از سوی دولت ضروری است اما بخش تولید و صنعت هم باید بیشتر تلاش کند تا در شرایط امروز بتواند موفق تر باشد .

وی تاکید کرد: مسیرهای مقابله با تحریم‌ها در هر منطقه و استان و تسریع در رفع موانع تولید با دستور استانداران انجام شود .

وی یکی از ظرفیت‌های بالای صنایع یزد را صنعت نساجی اعلام کرد و ادامه داد: در این حوزه خیلی غفلت شده است و باید از نساجی به گونه‌ای حمایت شود که مصرف کنندگان از سراسر کشور برای خرید به یزد مراجعه کنند .

استاندار یزد با بیان این‌که باید با توجه به شرایط ویژه کشور، رفتار خاص هم داشته باشیم و با سرعت تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: ضروری است اراده جدی برای احیای صنعت نساجی در استان ایجاد شود و در این مسیر، ایجاد موزه و نمایشگاه دائمی و فروش مستقیم تولیدات در اولویت قرار داشته باشد .

زمانی قمی در پایان سخنان خود ایجاد فشار مالیاتی و بانکی بر صنایع، واحدهای تولیدی و کارآفرینان موفق در شرایط فعلی را منطقی ندانست و گفت: باید مشکلات با بهره گیری از تجربه کشورهای موفق در عبور از بحران ها، ‌در کوتاه ترین زمان ممکن حل شود تا تولیدکنندگان و صنعتگران آسیب بیشتری نبینند .

 

منبع:ایسنا

آرشیو اخبار صنعت نساجی

  • Start Publishing Date
نساجی یزد

استاندار یزد با تاکید بر تلاش احیای دوباره صنعت با قدمت نساجی در استان، گفت: استان یزد ‌باید مجدداً به قطب تولید نساجی کشور تبدیل شود.

«محمود ...

55 برنامه برای واحد های صنعتی

بازار آریا - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 55 برنامه ویژه از سوی این وزارتخانه برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی کشور از سالجاری اجرا می شود.
...

رایزنی مجلس برای کاهش مالیات ارزش افزوده نساجی

رئیس فراکسیون نساجی مجلس از رایزنی نمایندگان برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده نساجی خبر داد و گفت: احتمال حذف تعرفه واردات پنبه برای حمایت از صنعت ...

چرخ های کارخانه نساجی به طلای سفید گره خورده است

قائم‌شهر - قرار بود کارخانه نساجی قائم‌شهر احیا و دغدغه کارگران کم شود اما اینک یک کارخانه با انبوهی از بدهی‌ها مانده و رونق آن به تولید پنبه و طلای ...

جین ،در چشمانداز البسهمد

سیر تکامل جین

چندین دهه است که البسه جین، به عنوان یکی از اقلام مهم پوشاکی مطرح شده است. البسه‌ جین از قرن هجدهم که، ...

نگاهی به 5 دهه فعالیت تجاری و صنعتی تقی رسولیان، کسی که 20 سال رئیس اتاق یزد بود...

با مطالعه تاریخ تحولات اقتصادی و اجتماعی شهر یزد ، برخی از ...

فصل تجارت - یک کارآفرین برتر در حوزه صنعت پوشاک گفت: تامین مواد اولیه در حال حاضر بزرگترین چالش تولیدکنندگان در این حوزه است.
سعید بزرگ منش در برنامه ...

صادرات مواد پتروشیمی در صورت نیاز داخلی ممنوع شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد
معاون اقتصادي استاندار یزد در نشست ستاد راهبري و اقتصاد مقاومتي ...

عضو شورای اسلامی کار پلی‌اکریل اصفهان با بیان اینکه هنوز معوقات مزدی کارگران پرداخت نشده، گفت: امیدواریم مشکل تامین مواد اولیه و نقدینگی حل شود تا ...

cache/resized/d47a751f96ea10a761b21593563c2586.jpg

رئیس انجمن نساجی یزد امسال به دلیل افزایش نرخ ارز واردات پارچه و منسوجات کاهش یافته و سهم تولید داخل در بازار پر رنگ تر شده است در واقع خیلی از ...

cache/resized/d47a751f96ea10a761b21593563c2586.jpg

صنعت نساجی در ایران قدمتی دیرینه دارد. در واقع نساجی دومین صنعت استراتژیک کشور به شمار می رود که می تواند ضمن تامین نیاز بازارهای داخلی با پوشش دهی ...

cache/resized/d47a751f96ea10a761b21593563c2586.jpg

منظور از لباس‌های نخ-پنبه چیست ؟

امروز، جهان از پنبه بیشتر از سایر الیاف طبیعی استفاده می‌کند و این حجم، عمدتاً برای تولید پارچه های نخی استفاده ...

Load More